Blisko 300 zawodników i 450 sponsorów w biegach Caritas

Blisko 300 zawodników wspieranych przez ponad 450 sponsorów, którzy przekazali ok. 20 000 zł na rzecz podopiecznych Funduszu Caritas Dzieciom, to wynik tegorocznej edycji Biegów Caritas.

W tym roku biegi odbyły się w 2 miastach Archidiecezji Lubelskiej: Krasnymstawie i Chełmie. Pierwszy z nich miał miejsce 8 października przy Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie, gdzie ok. 11.00 ponad 140 zawodników wystartowało ulicami Szkolna ? Poniatowskiego ? Plac 3 Maja ? Kościuszki ? Kilińskiego. Dzień później obył się Bieg w Chełmie przy parafii Rozesłania Apostołów. O 13.30 na linii startu stanęli zawodnicy rajdu rowerowego, a zaraz po nich biegacze, łącznie ok. 160 osób. Trasa zwodów wiodła ulicami Lubelska ? Plac Łuczkowskiego ? Lubelska ? Hrubieszowska ? rondo u zbiegu ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Hrubieszowskiej ? ul. Hrubieszowska ? Pocztowa ? Reformacka ? Podwalna. Mimo mocno niesprzyjającej aury i temperatury wszyscy biegacze szczęśliwie pokonali dystans 2,5 km.

krasnystaw

Zebrane środki finansowe ? ponad 20 000 złotych, zasilą działalność Fundusz Caritas Dzieciom, którego celem jest finansowanie dożywiania, operacji, stypendiów, wypoczynku letniego i zimowego oraz wyprawek szkolnych dla potrzebujących dzieci z terenu Archidiecezji Lubelskiej.

Podsumowując, łącznie wszyscy zawodnicy przebiegli ponad 750 km dla podopiecznych Funduszu i pozyskali tym samym ponad 20 000 złotych. To środki finansowe, które zapewnią m.in. ciepłe posiłki.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej dziękuje wszystkim zawodnikom, sponsorom i wolontariuszom.

dziekujemy