Biskupi lubelscy więźniowie Zamku Lubelskiego i obozu Sachsenhausen

Wystawa-Fulman_Goral

Archidiecezja Lubelska i Muzeum Lubelskie zapraszają do obejrzenia niezwykłej wystawy pt.?Biskupi lubelscy Marian Leon Fulman i bł. Władysław Goral więźniowie Zamku Lubelskiego i obozu koncentracyjnego Sachsenhausen w 70. rocznicę śmierci?.

Większość unikalnych fotografii i dokumentów, ukazujących dramatyczne wojenne losy obu biskupów, będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Otwarcie wystawy odbędzie się na Zamku Lubelskim w czwartek, 23 kwietnia 2015 r. o godzinie 12:00. Wystawa będzie czynna do końca maja.

Tego samego dnia, tj. 23 kwietnia, o godzinie 15:00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie odbędzie się sesja naukowa poświęcona biskupowi Fulmanowi i bł. biskupowi Goralowi, a o godzinie 19:00 ? uroczystą mszę świętą w rocznicę ich śmierci odprawi w katedrze lubelskiej arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski.

czwartek, 23 kwietnia 2015 r.

godz. 12:00  –  Otwarcie wystawy na Zamku Lubelskim

godz. 15:00  –  Sesja naukowa (aula Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie (ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 6)

• prof. dr hab. Wiesław Jan Wysocki (UKSW): Totalitaryzmy XX w. wobec chrześcijaństwa
  • ks. dr hab. Tomasz Kaczmarek (UMK Toruń): Nazizm jako prześladowca wiary