9. Finały Mistrzostw LSO o puchar Metropolity Lubelskiego

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., w dziewięciu halach sportowych Lublina odbyły się dziewiąte już Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar Metropolity Lubelskiego.

Od września 2017 roku odbywały się turnieje w 27 dekanatach Archidiecezji Lubelskiej, organizowanych przez księży duszpasterzy dekanalnych LSO. W rozgrywkach wzięło udział ok 4.000 ministrantów. Do Lublina przyjechali najlepsi i zawalczyli o tytuł mistrza archidiecezji, a także by reprezentować naszą archidiecezję na Mistrzostwach Polski 1-2 maja 2018 r. w Rzeszowie.

Uroczystej Eucharystii w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie – inaugurującej IX Mistrzostwa – przewodniczył Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski. W czasie Eucharystii był obecny Pan Jarosław Stawiarski, Wiceminister Sportu i Turystyki, który razem z Księdzem Arcybiskupem i zaproszonymi gości, zainaugurowali turniej w w hali sportowej szkoły nr 51. im. św. Jana Pawła II.

Następnie uczestnicy turnieju rozjechali się do ośmiu hal sportowych. W czasie tegorocznych Mistrzostw obecnych było 75 drużyn, tj. 935 zawodników. Główną Halą Mistrzostw była hala sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na imprezie obecny był także redaktor sportowy TVP oraz prowadzący Teleexpres – Pan Rafał Patyra oraz aktor Michał Chorosiński wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy. Wyjątkowo i gościnnie obecna była drużyna piłkarska Wojska Polskiego oraz Komendy Wojewódzkiej Policji i reprezentacja księży Archidiecezji Lubelskiej.

Wieczorem o godz. 16.30 w głównej hali mistrzostw odbyły się mecze towarzyskie gwiazd, a po nich mecze finałowe w trzech kategoriach wiekowych. Mistrzostwa tradycyjnie zakończyło uroczyste rozdanie pucharów i medali.

W tym roku po Puchar Metropolity Lubelskiego i tytuł Mistrza Archidiecezji Lubelskiej sięgnęły drużyny:

1. Kategoria ministranci: Parafia pw. Św. Marii Magdaleny z Sernik
2. Kategoria lektor młodszy: Parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła z Niedrzwicy Kościelnej
3. Kategoria lektor starszy: Parafia pw. Miłosierdzia Bożego z Wierzchowisk

Print Friendly, PDF & Email