Feniksy 2018 dla Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”

W dniach od 12 do 15 kwietnia 2018 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim (Plac Zamkowy 4) w Warszawie odbywają się XXIV Targi Wydawców Katolickich. Targi zgromadziły ponad 170 wystawców i 12.000 tytułów.

Naszą imprezą, Targami – Świętem Dobrej Książki – pragniemy włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego Duch, który umacnia miłość. Rok I: Odkrywanie Osoby i darów Ducha Świętego, a także w Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin”.

W ramach wydarzenia ogłoszono – jak co roku – laureatów nagrody FENIKS dla autorów, instytucji i mediów popularyzujących książkę religijną, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Laureatem Nagrody Głównej FENIKS 2018 został historyk i sowietolog prof. Andrzej Nowak. FENIKS Diamentowy przypadł Muzeum Niepodległości oraz Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu w 100-lecie jego istnienia. Małym FENIKSEM nagrodzona została została m.in. Katolicka Agencja Informacyjna.

Nagrodą FENIKS 2018 wyróżnione zostały także dwie książki przygotowane i wydane w Wydawnictwie Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium”:

Biblia Aramejska. Targum Neofiti 1. Tom 2: Księga Wyjścia pod redakcją ks. Mirosława S. Wróbla otrzymała nagrodę główną FENIKS 2018 w kategorii literackiej

Kocham dzieło Ducha Świętego abp. Stanisława Budzika – wyróżnienie FENIKS 2018 w kategorii duchowość.

Wręczenie nagród nastąpi w sobotni wieczór podczas uroczystej gali w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze.

Print Friendly, PDF & Email