39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę 23-24.09.2023

W dniach 23-24 września 2023 r. na Jasną Górę przybywa 39. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się pod hasłem: „Świętość w codzienności”.

Spotkanie na Jasnej Gorze rozpocznie – 23 września (sobota) o godz. 15.30 – Msza Św. w intencji ojczyzny w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, a zakończy zakończy w niedzielę, 24 września, Eucharystia o godz. 11.00 na Jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem abp. Adama Szala, ordynariusza archidiecezji przemyskiej.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

23 września (sobota)

15.30 – Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej (bp Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP)
19.30 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Stowarzyszenie Najświętszej Rodziny
21.00 – Apel Jasnogórski

24 września (niedziela)

9.00 – Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego, ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego rodziny Ulmów – „Świętość w codzienności błogosławionej rodziny Ulmów”
10.30 – Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim
11.00 – Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim (abp Adam Szal, ordynariusz archidiecezji przemyskiej)
– odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
– ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
– zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski