Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – 24.09.2023

W niedzielę, 24 września 2023 r. przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wydarzenia zaplanowane w tym dniu przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej poprzedzi o godz. 11.30 Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej.

Oficjalnie świętowanie rozpocznie się o godz. 13.00 w Domu Nadziei Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15. W programie spotkania znajdą się koncerty podopiecznych Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, a także różnorodne warsztaty: malowania na drewnie, origami, lego, dekorowania pierniczków oraz tworzenia bransoletek i breloków, prowadzone m.in. również przez naszych beneficjentów.

Jako Caritas, od początku wojny staramy się być wsparciem zarówno dla osób, które postanowiły uciec do Polski i tutaj znaleźć schronienie, jak i dla tych, którzy pozostali w swoim kraju. Robimy co w naszej mocy, aby nasi bracia ze wschodu czuli się u nas dobrze i bezpiecznie. W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Archidiecezji Lubelskiej, które wcześniej działało jak „Dom Przyjaźni” świadczymy pomoc psychologiczną, prawną, żywieniową, opiekuńczą (dla dzieci), wspieramy na drodze poszukiwania pracy, nauki języka polskiego, a także asymilacji. Dlatego też ten dzień będzie dla nas ważny. Mimo trwającej wojny, chcemy aby nasi podopieczni spędzili go w miłej i radosnej atmosferze. Zapraszamy więc wszystkich bardzo serdecznie do celebrowania tego dnia razem z nami! A z racji tego, że w procesie całej pomocy, którą niesiemy uchodźcom, bardzo istotna jest dla nas integracja, do wspólnego świętowania zapraszamy także osoby z Polski.

W przeddzień, 23 września, ok. 100 uchodźców wyruszy na pielgrzymkę na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się o pokój na Ukrainie, ale także spotkać się z beneficjentami Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas z całej Polski.

Print Friendly, PDF & Email