Iskra Bożego Miłosierdzia – modlitwa na ulicach miast świata – 28.09.2023 – 15.00

W czwartek, 28 września 2023 r., o godz. 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 16 spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach Polski i różnych miast świata, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w szczególnie ważnych intencjach.

W tym roku do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączą się żołnierze, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portu Lotniczego. Co roku 28 września, o godz.15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy do modlitwy wszystkich, by o tej samej godzinie, tego samego dnia, stanąć na ulicy, na więziennym dziedzińcu, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, aby połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Intencje szczegółowe modlitwy w 2023 roku::

1. Za Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary.
2. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.
3. O pokój na Ukrainie i na całym świecie.
4. Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.
5. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych..

Zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla świata całego na ulicach Lublina i wszystkich miejscowości naszej archidiecezji.

Informację o wybranych skrzyżowaniach w poszczególnych parafiach, jak również zdjęcia podsumowujące to wydarzenie modlitewne proszę wysyłać na adres Wydziału Duszpasterskiego lub bs18@interia.pl (ks. Bogusław Suszyło – moderator Diakoni Miłosierdzia Oazy Rodzin).

więcej: https://iskra.jezuici.pl/

Print Friendly, PDF & Email