33. Światowy Dzień Młodzieży w Chełmie – 25.03.2018

Duszpasterstwo Młodzieży w Chełmie oraz wszystkie parafie dekanatów chełmskich, krasnostawskich i siedliskiego zapraszają wszystkich, a szczególnie młodzież, w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 roku, do udziału we wspólnej Procesji z Palmami i uroczystej Mszy Świętej z okazji XXXIII Światowego Dnia Młodzieży.

Uroczystość rozpocznie się koncertem pt: „Młodzi młodym” o godz. 14.00 w kościele pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie. O godz. 15.00 nastąpi poświęcenie palm i wyruszy procesja do kościoła pw. Narodzenia NMP (Mariackiego) w Chełmie, gdzie odprawiona zostanie wspólna Eucharystia. Procesji i Mszy św. będzie przewodniczył bp Józef Wróbel.

Od wielu lat w Niedzielę Palmową młodzież z Chełma i okolicznych parafii Ziemi Chełmskiej (dekanatu Chełm Wschód, Chełm Zachód, Siedliszcze) uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. W tym roku po raz pierwszy dołączy do nich młodzież Ziemi Krasnostawskiej (dekanat Krasnystaw Wschód i Zachód). Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień Młodzieży organizowany w parafiach na całej ziemi. W tym roku będziemy obchodzić go po raz XXXIII w duchu wdzięczności za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40-lecie wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża.

Bardzo serdecznie zapraszamy szczególnie młodzież ze swoimi duszpasterzami, do wzięcia udziału w procesji, jako znaku żywej wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła. Szczególnie apelujemy do ministrantów oraz kandydatów do bierzmowania o przybycie i włączenie się we wspólną modlitwę. Również rodziców prosimy o przybycie, czynny udział w uroczystości i towarzyszenie swoim dzieciom.