Inauguracja Tempus Paschale u Świętej Rodziny w Lublinie – 25.03.2018

W Niedziele Palmową 25 marca 2018 r. rozpocznie się 24. edycja festiwalu „Tempus Paschale” organizowanego przez Stowarzyszenie Pro Musica Antiqua, odbywającego się pod hasłem: Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą (Ps 127).

Inauguracja liturgiczna festiwalu nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie (al. Jana Pawła II 11). Uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie proboszcz parafii, ks. Tadeusz Pjurek. W oprawie muzycznej udział wezmą: Kamil Król – tenor, Paweł Maciałek – baryton, Krzysztof Gąsior – bas, Chór Iubilaeum, Tomasz Orkiszewski – dyrygent [Passio Domini Nostri Iesu Christi secundum Ioannem – oprac. o. Jacek Gałuszka OP].

W koncercie inauguracyjnym STABAT MATER DOLOROSA – o godz. 19.00 – wystąpią:

Stanisław Sylwester Szarzyński – Ave Regina

Dorota Laskowiecka – sopran