33. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę 12-13.11.2016

Krajowe Duszpasterstwo Kolejarzy serdecznie zaprasza wszystkich pracowników kolei, emerytów, rencistów i przyjaciół z rodzinami na XXXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy na Jasną Górę, która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem: ?Bądźmy świadkami Miłosierdzia?.

Pielgrzymka rozpocznie się konferencją w Bazylice Jasnogórskiej w sobotę 12 listopada 2016 r. o godz. 18.00, a zakończy ją uroczysta Msza św. w niedzielę 13 listopada o godz. 11.00 ze Szczytu Jasnej Góry. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

W wyżej wymienionych dniach będą kursowały specjalne pociągi. Ze stacji Lublin pociąg pielgrzymkowy odjedzie w sobotę 12 listopada 2016 r. o godz. 10.46, powrót 13 listopada godz. 19.24. Informacje w kasach biletowych na stacjach PKP: o rozkładach jazdy i warunkach odprawy w pociągach.

PROGRAM PIELGRZYMKI

12 listopada 2016 r. – sobota

17.00 – Ogólnopolskie spotkanie emerytów, rencistów, członków i sympatyków NSZZ ?Solidarność” – Sala Papieska
18.00 – Powitanie pielgrzymów w Bazylice – Krajowy Duszpasterz Kolejarzy ks. Eugeniusz Zarębiński
18.15 – Konferencja: ?W służbie miłosierdzia” – prowadzi o. prof. dr hab. Andrzej Derdziuk
19.15 – Droga Krzyżowa na wałach z pochodniami – przewodniczy o. Tadeusz Kaszowski – diecezja koszalińsko-kołobrzeska
21.00 – Apel Jasnogórski – ks. Andrzej Suchoń – diecezja katowicka
21.30 – Pasterka Maryjna w Bazylice – przewodniczy: ks. Eugeniusz Zarębiński, homilia: ks. Wojciech Gaura – diecezja częstochowska
? Po Mszy św. koncert Anna Rogowiec, zespół muzyczny i orkiestra kolejowa z Siedlec
23.30 – 4.00 – Czuwanie przed Cudownym Obrazem – Kolejarze polscy wypełniają testament św. Jana Pawła: ?Miłosierdzie czynów nadaje nieodpartą moc miłosierdziu słów”

13 listopada 2016 r. – niedziela

6.00 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Msza św. – przewodniczy: ks. Jan Mrowca diecezja łomżyńska, homilia: ks. Maciej Kuczak – diecezja tarnowska
9.00-10.30 – Sala Ojca Kordeckiego ?Bądźmy świadkami Miłosierdzia – Polscy kolejarze świadkami Miłosierdzia – źródła nadziei”.
Spotkanie duszpasterzy kolejarzy, rodzin kolejarskich, Ministra Infrastruktury i Budownictwa, pracowników i administracji kolei, związków zawodowych – prowadzi ks. Ryszard Marciniak.
10.00 – Przemarsz pocztów sztandarowych i wejście na Szczyt Jasnej Góry.
10.30 – Program patriotyczny (słowno-muzyczny) – zespół i orkiestra z Siedlec.
11.00 – Uroczysta Suma – przewodniczy i homilię głosi: ks. bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
? Powitanie pielgrzymów – Przeor Jasnej Góry
? Komentarz liturgiczny – ks. Jan Mrowca – diecezja łomżyńska
? Procesja z darami ołtarza – delegacje: goście z Białorusi, Słowacji i Węgier, przedstawiciele Spółek działających w grupie PKP S.A.
? Poświęcenie sztandarów
? Po Komunii św. Akt zawierzenia kolejarskich rodzin