25. rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mieczysława Cisło – 2.02.2023

W czwartek, 2 lutego 2023 r., w archikatedrze lubelskiej odprawiona została Msza Święta z okazji 25. rocznicy święceń biskupich Księdza Biskupa Mieczysław Cisło. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Jubilat, zaś homilię wygłosił Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik.

2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Kościele obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego. Co roku osoby życia konsekrowanego z archidiecezji lubelskiej spotykają się w tym dniu w archikatedrze. W tym roku wzięli oni udział w jubileuszowej Eucharystii, podczas której miało miejsce także odnowienie ślubów zakonnych.

Liturgia Eucharystii
Abp Józef Michalik, homilia

Przybyłych gości powitał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. W uroczystości wzięli udział m.in.:

• Abp Józef Michalik, metropolita przemyski senior obrządku łacińskiego i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  • Arcybiskup Abel, ordynariusza diecezji lubelsko-chełmskiej Kościoła prawosławnego
  • Abp Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski
  • Abp Henryk Nowacki, były nuncjusz apostolski w Słowacji, w Nikaragui i w krajach skandynawskich
  • Bp Mariusz Leszczyński, biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej
  • Bp Grzegorz Suchodolski, biskup pomocniczy diecezji siedleckiej
  • Bp Ryszard Karpiński, biskup pomocniczy senior archidiecezji lubelskiej
  • Bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej
  • Bp Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej
  • Sylwester Tułajew, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  • Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski
  • Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego
  • Mariusz Banach, wiceprezydenta Miasta Lublin
  • Marian Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NZSS „Solidarność”
  • Ksiądz Grzegorz Brudny, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Lublinie
  • Osoby życia konsekrowanego, Kapłani, Krewni i Przyjaciele Księdza Biskupa Jubilata

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ – 25-lecia sakry bpa Mieczysława Cisło 2.02.2023:

Słowa gratulacji skierował do Księdza Biskupa Jubilata Ojciec Święty Franciszek:

Także wielu księży arcybiskupów i biskupów przysłało na ręce Jubilata gratulacje, zapewniając o duchowej łączności, m.in. wychowankowie lubelskiego seminarium duchownego i podopieczni Księdza Biskupa Jubilata: bp Artur Miziński – sekretarz KEP i abp Zbigniew Stankiewicz – arcybiskup Rygi na Łotwie.