VI Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych 28-29.01.2017

W dniach 28-29 stycznia 2017 r. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20) odbędzie się VI Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem: Zaśpiewam Jezuskowi. Koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19.00.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Jana Pawła II w Lublinie wraz z parafią pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

Celem VI Lubelskiego Festiwalu Chórów Parafialnych ? podobnie jak całego cyklu ? jest kultywowanie kultury i tradycji narodowej oraz popularyzacja polskiej i obcej twórczości chóralnej związanej z różnymi okresami Roku Liturgicznego. Stąd dobór tematyki kolejno organizowanych edycji Festiwalu, która dotychczas obejmowała: rok 2012 ? Boże Narodzenie, rok 2014 ? Wielki Post, rok 2014 ? Zmartwychwstanie Pana Jezusa, rok 2015 ? Adwent, rok 2016 ? Nabożeństwa różańcowego oraz pieśni Maryjne.

Tegoroczna odsłona przedsięwzięcia skupi się na wykonaniu dzieł muzyki sakralnej, właściwych dla okresu Bożego Narodzenia ? kolędy i pastorałki. Podczas Festiwalu odbywają się prezentacje chórów parafialnych regionu lubelskiego, a także koncerty towarzyszące chóralne w wykonaniu zaproszonych chórów prezentujących wysoki poziom artystyczny.

chory2017-1