Kościół pw. św. Jozafata

Dni powszednie: 7:00, 15:00, 18:00

II piątek miesiąca: 14.00 Różaniec
Koronka do Bożego Miłosierdzia
Msza święta z modlitwą o uzdrowienie

II niedziela miesiąca: 16.00 Msza święta dla dzieci z autyzmem
Kancelaria:
Adres:ul. Zielona 3
Telefon:
Księża :Dudziński Andrzej Jan
Karczmarzyk Wojciech
Stola Krzysztof Stanisław
Historia parafii:Kościół zostal zbudowany w 1786 r. jako cerkiew prawosławna. 27.07.1922 świątynię przekazano diecezji lubelskiej. Po gruntownym remoncie i przeróbkach 10.10.1923 r. odbyło się poświęcenie i nadano jej wezwanie św. Jozafata. 2.02.24 r. bp Fulman przekazał kościół z przyległymi budynkami i ogrodem abpowi Edwardowi Roppowi, metropolicie mohylewskiemu na prokatedrę. W budynkach przykościelnych zorganizowano semianrium duchowne archidiecezji mohylewskiej pod nazwą Instytutu Misyjnego. W 1929 r. otwarto przy Instytucie publiczną kaplicę wschodnią. Instytut wraz z kaplicą zamknięto 30.06.1934 r. W latach 1945-50 przy k-le mieścił się diecezjalny zarząd Caritas, później w częci budynków zamieszkało szereg rodzin, a część zajęło przedszkole. Przy kościele fuinkcjonuje punkt charytatywny tzw. Kuchnia św. Alberta. Ponadto pomieszczenia świątyni są udostępniane personalnej parafii obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.
Sama świątynia po przeróbce cerkwi jest prostokątna, bezstylowa. Kościół nie posiada naw bocznych. W obszernym prezbiterium ołtarz główny z białego marmuru, na wzór bazyliki św. Klemensa w Rzymie. Nad ołtarzem obraz św. Jozafata. Z prawej strony na ołtarzu bocznym obraz MB Częstochowskiej, z lewej: św. Andrzeja Boboli. Do świątyni przylega zakrystia wybud. razem z kościołem, są w niej m. in. pocerkiewne obrazy. Kościół nie ma wieży, natomiast zabytkowa dzwonnica znajduje się na froncie k-ła, od strony zachodniej. W 1972 r. ufundowano dzwon Maria, konsekrowany przez bpa Piotra Kałwę 19.11.1972 r. W 1979 r. wmurowano tablicę ku czci abpa Roppa. W latach 1988-98 przeprowadzono gruntowne prace remontowe.
Kościół:
Miejscowości: