Wojciechów, pw. św. Teodora

Telefon:
Księża :Hałasa Jan Piotr
Gałan Krzysztof Stanisław
Historia parafii:Pierwsza wzmianka o istnieniu par. pochodzi z 1328 r. Możliwe jest istnienie jej jeszcze przed 1325 r. W okresie reformacji był tu silny ośrodek kalwinizmu, oni to zniszczyli świątynię par., na pocz. XVIII w. przestała istnieć jako samodzielna jednostka. Biskup krakowski, M. Szyszkowski troskę duszpasterską o Wojciechów powierzył par. Bełżyce. Kościół wojciechowski aż do XX w. był filialnym dla Bełżyc. Dopiero 31.07.1920 r. bp M. Fulman wznowił istnienie samodzielnej parafii.
Stąd pochodził ks. Piotr Hemperek, bp pomocniczy lub. i rektor KUL.
Obecny cmentarz par. istnieje od 1946 r.
Archiwum przechowuje m .in. księgi metrykalne od 1689 r. i wizytacje kanoniczne od 1920 r.
Kościół:
Miejscowości:Cyganówka, Czajki, Gaj Nowy, Gaj Stary, Ignaców, Maszki kol., Maszki w., Palikije kol., Palikije w., Romanówka, Stasin, Tomaszówka, Wojciechów kol., Wojciechów w.,