Zwycięzcy XII Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną 2022

W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., w Lublinie odbyły się XII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego. Rozgrywki poprzedziła tradycyjnie Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Wzięło w niej udział ok 700 ministrantów i lektorów wraz ze swoimi księżmi duszpasterzami oraz rodzicami.

Prosimy dziś Matkę Najświętszą o opiekę nad nami, także nad światem sportu, aby zawsze kierował się wartościami autentycznymi, aby się przyczyniał do pełnego rozwoju człowieka i społeczeństwa. Niech czuwa, by to dzisiejsze współzawodnictwo sportowe było okazją do utrwalenia cennych wartości, jakie tkwią w zmaganiach sportowych Są nimi lojalność i wytrwałość, przyjaźń i współpraca hart ducha i ciała solidność i odpowiedzialność.

abp Stanisław Budzik, homilia podczas Mszy Świętej poprzedzającej rozgrywki finałów mistrzostw

Po Mszy św. ministranci i lektorzy z poszczególnych grup wiekowych udali się do sześciu hal sportowych. Główną Halą Mistrzostw była Hala widowiskowo-sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Na imprezie udział wzięli dziennikarz i komentator sportowy TVP Dariusz Szpakowski oraz prowadzący Teleexpress Rafał Patyra wraz z drużyną piłkarską TVP z Warszawy, a także aktor Michała Chorosiński i Marcin Żewłakow, byłego reprezentant Polski.

O godz. 16.00 w hali głównej mistrzostw odbyły się mecze finałowe ministrantów i lektorów z komentarzem Dariusza Szpakowskiego oraz rozdanie medali i pucharów. Bp Józef Wróbel wraz z Gen. dywizji Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18 Dywizji Zmechanizowanej, wręczyli medale i puchary zwycięzcom.

W tym roku Mistrzami Archidiecezji zostali:

– w kategorii ministranci – ministranci parafii pw. Wszystkich Świętych z Rybitw
– w kategorii lektorzy młodsi – lektorzy z parafii pw. św. Jana Chrzciciela z Wilkołaza
– w kategorii lektorzy starsi – lektorzy z parafii pw. św. Jana Chrzciciela z Wilkołaza.

Po meczach finałowych rozegrany został turniej gwiazd, pod hasłem: „O pokój na Ukrainie”. W turnieju wzięli udział: Reprezentacja 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka, Reprezentacja Oddziału Żandarmerii Wojskowej z Lublina, Reprezentacja 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Reprezentacja TVP z Warszawy oraz Reprezentacja Alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Lublina. Na zakończenie każda drużyna gości otrzymała pamiątkowy puchar XII Mistrzostw LSO.


zobacz także: GOŚĆ LUBELSKI:

Msza św. zainaugurowała XII Mistrzostwa LSO
Znamy zwycięzców XII Mistrzostw LSO w piłce nożnej halowej

Print Friendly, PDF & Email