Zmiany w programie VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej – zakończenie 16.10.2020

Sytuacja epidemiczna i ogłoszenie Lublina jako strefy czerwonej wymusiły zmiany w programie VI Kongresu Kultury Chrześcijańskiej oraz skrócenie czasu jego trwania. Kongres zakończy się w piątek, 16 października br.

Zaplanowana na niedzielę uroczysta inauguracja roku akademickiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbędzie się także w piątek o godz. 9.00 w sali CTW-408 (budynek Centrum Transferu Wiedzy).

Uroczystość zostanie połączona z nadaniem tytułu doktora honoris causa KUL przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurtowi Kochowi, który wygłosi wykład inaugurujący rok akademicki.

AKTUALIZACJA PROGRAMU:

16 października 2020 – piątek

9.00 – Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2020/2021 połączona z uroczystością nadania tytułu doktora honoris causa KUL kard. Kurtowi Kochowi (CTW-408)

• Laudacja: bp Krzysztof Nitkiewicz
  • Wykład inauguracyjny: kard. Kurt Koch

11.00 – Panel: Dialog jako zasada w życiu i nauczaniu Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego

• Anna Rastawicka (Instytut Prymasa Wyszyńskiego), prof. Paweł Skibiński (UW), dr Maciej Zięba OP
  • moderator: Grzegorz Polak (Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego)

12.30 – EUCHARYSTIA – Kościół Akademicki
celebrans: kard. Kurt Koch, homilia: kard. Gerhard L. Müller

15.00 – Panel: Kościoły w dialogu

• kard. Kurt Koch (Watykan), bp Serafin Amielczenkow (Moskwa), bp Jan Cieślar (Kościół Ewangelicko-Augsburski)