Zmarł śp. Józef Żak

We wtorek, 9 lutego 2021 r. w wieku 90 lat zmarł śp. Józef Żak, wieloletni krawiec sutann dla kapłanów archidiecezji lubelskiej, a także diecezji łódzkiej, sandomierskiej, siedleckiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Informacje  o pogrzebie :

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 15 lutego 2021 r. o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 130).

Po Mszy św. ciało Zmarłego zostanie przewiezione na cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie, gdzie ok. godz. 10.30 rozpocznie się procesja do grobu.

Wielu kapłanów jest mu wdzięcznych za strój duchowny i do tej pory wspomina śp. Józefa Żaka jako bardzo dobrego i cenionego krawca. W ubiegłym roku w marcu abp. Stanisław Budzik, w związku z 90. rocznicą urodzin Pana Józefa, wystosował do niego specjalny list z podziękowaniami i życzeniami.

Urodził się w Woli Gałęzowskiej 11.03.1930 r. Od 1962 r. mieszkał w Lublinie przy ul. Kochanowskiego (par. Najświętszego Serca Jezusowego), gdzie miał swoją pracownię krawiecką. Na początku zajmował się szyciem garniturów i płaszczów. Na prośbę kapłana postanowił uszyć mu sutannę. I tak od lat 90-tych postanowił szyć tylko sutanny. Z powodu problemów zdrowotnych zakończył pracę jako krawiec w 2015 r.

Wolą śp. Józefa Żaka było, aby o jego pogrzebie poinformować kapłanów diecezji, dla których mógł uszyć strój duchowny, ponieważ bardzo pragnął, aby w jego ostatnim pożegnaniu wzięło udział chociaż kilku księży, dla których mógł pracować.

R.I.P.