Zmarł ks. Stanisław Grzesiuk

Urodził się 7 maja 1942 r. w Jaszczowie
Święcenia prezbiteratu przyjął 6 sierpnia 1967 r. w Lublinie

Praca duszpasterska:

Wikariusz w parafii Podgórze (1967-68)
Student teologii dogmatycznej KUL (1968-71)
Wikariusz parafii katedralnej w Lublinie (1971-77)
Kapelan szpitala PSK 4 w Lublinie (1977-2003)
Diecezjalny duszpasterz pracowników służby zdrowia (1978-85)
Rektor kaplicy szpitalnej PSK 4 (1996-2003)
Proboszcz parafii Nasutów (2003-12)

Emeryt od 2012 roku – w Domu Księży w Lublinie

Ksiądz Stanisław Grzesiuk przez wiele lat związany był z lubelską Służbą Zdrowia, jako pierwszy kapelan Państwowego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie przy ul. Jaczewskiego i diecezjalny duszpasterz pracowników Służby Zdrowia („pracowników lecznictwa”). Był także duszpasterzem chorych, twórcą i organizatorem wczasorekolekcji dla chorych i niepełnosprawnych, zainicjowanych w diecezji lubelskiej. W okresie jego posługi powstawała obecna kaplica szpitalna w PSK 4, która jest darem kapłanów diecezji lubelskiej, a jej budowa (prowadzona przez ks. kan. Ryszarda Juraka) została w całości sfinansowana z ofiar kapłanów naszej diecezji.

Uroczystości pogrzebowe:

Środa, 1 kwietnia 2020 r. – Msza św. żałobna w kaplicy Domu Księży w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 7 (wyłącznie dla mieszkańców i pracowników domu).

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w zamkniętym gronie w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Milejowie – 2 kwietnia br. o godz. 12.00

Po Mszy św. nastąpi złożenie ciała na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Prosimy kapłanów i wiernych o duchowe łączenie się w modlitwie w intencji Zmarłego.

R.I.P.