Zmarł ks. prałat Stanisław Róg

RógW dniu 11 maja w godzinach porannych zmarł ks. Stanisław Róg, kapelan honorowy Ojca Świętego, kanonik honorowy Kapituły Archikatedralnej Lubelskiej, dziekan dekanatu Lublin-Wschód, proboszcz parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie.

Urodzony 17 maja 1950 r. w Biłgoraju, święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1975 roku w Lublinie z rąk ks. bp. Bolesława Pylaka.

Pracował jako wikariusz w parafiach w: Nałęczowie, Opolu Lubelskim i pw. św. Agnieszki w Lublinie.

W latach 1985-1987 budował kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie, a w marcu 1987 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego.

Od 2009 roku był moderatorem okręgu duszpasterskiego Lublin.

W latach 2010-2011 był wikariuszem biskupim ds. formacji duchowej kapłanów Archidiecezji Lubelskiej.

POGRZEB : Msza św. pogrzebowa w dn. 13 maja (środa) o godz. 13.30 w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Po liturgii ciało Zmarłego zostanie złożone na cmentarzu katolickim przy ul. Unickiej.

UWAGA: zgodnie z wolą Zmarłego zawartą w testamencie: „uczestników pogrzebu proszę zamiast wieńców i kwiatów o ofiarę na budowę kościoła pw. św. Jana Kantego przy ul. Berylowej (osiedle przy ul. Gęsiej)” ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na ten cel.

Requiescat in pace!