Zmarł Biskup Ryszard Karpiński – TRANSMISJA ONLINE z pogrzebu

W piątek, 5 stycznia 2024 r., zmarł w Lublinie Ksiądz Biskup Ryszard Karpiński. Przeżył 88 lat.

Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Biskupa Ryszarda Karpińskiego będą miały dwie stacje, obie w Archikatedrze lubelskiej:

12 stycznia (piątek), godz. 17.00 – Msza święta żałobna;

13 stycznia (sobota), godz. 11.00 – Msza święta pogrzebowa.

Po Mszy św. złożenie Ciała w kryptach kościoła pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9.

TRANSMISJA ONLINE:

R.I.P.

Biskup RYSZARD KARPIŃSKI

Biskup Pomocniczy Senior Archidiecezji Lubelskiej
doktor teologii

urodzony – 28 grudnia 1935 r. w Rudzienku k. Lubartowa
święcenia prezbiteratu – 19 kwietnia 1959 r. w Lublinie
mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej (tyt. Minervino Murge) – 24 sierpnia 1985 r.
święcenia biskupie – 28 września 1985 r. w Lublinie
dewiza biskupia: Viatoribus fer auxilium – Podróżującym nieść pomoc

W Archidiecezji był m.in.:
wikariuszem generalnym, dziekanem Kapituły Archikatedralnej, członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów.

W Konferencji Episkopatu Polski:
praca w Papieskiej Komisji ds. Duszpasterstwa Migracji i Podróżujących – w latach 1971-1985
przewodniczący Komisji KEP ds. Duszpasterstwa Turystycznego – w latach 1988-1998
delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej oraz przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Polonii i Polaków za Granicą – w latach 2003-2008.

Emeryt (senior) – od 1 stycznia 2012 r.

więcej: https://archidiecezjalubelska.pl/biskupi/rkarpinski/

KLEPSYDRA – pobierz pdf