Zaproszenie na kapłański wieczór uwielbienia

Drodzy Bracia Kapłani!
Kierujemy zaproszenie do Was na spotkanie modlitewne kapłanów z Archidiecezji Lubelskiej i sąsiednich diecezji . Na pierwszym spotkaniu będziemy chcieli wspólnie rozeznać, wsłuchując się w głos Ducha Świętego, jaką formę otwartych spotkań dla kapłanów przyjąć  na przyszłość. Najbliższe spotkanie będzie miało formę uwielbienia i wołania o rozpalenie na nowo Duchem Świętym nas, kapłanów.
Nie trzeba chyba rozwijać wątku, że w krajobrazie Europy topnieją szeregi osób duchownych, ale też mówi się o licznych odejściach w Polsce, ogólnym chaosie, na który składa się bardzo dużo czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Na Zachodzie Europy w kilku krajach zamyka się kościoły, albo się je burzy. Masowa apostazja jest faktem. Trzeba, abyśmy wrócili do modlitwy wspólnej do Ducha Świętego, ?aby ? Duch Święty wrócił do nas? (bł. H. Guerra) i by wszystkich kapłanów w Polsce namaścił na nowo Swoją mocą. Wszyscy, bez wyjątku, potrzebujemy Jego światła i prowadzenia.
Spotkajmy się zatem! Najbliższe spotkanie 1 czerwca o godz. 20.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Lublinie (Krakowskie Przedmieście 1). Będziemy się modlić, uwielbiać i wsłuchiwać w Boże Słowo. Katechezę ?Posłuszeństwo Duchowi Świętemu, a posłuszeństwo duchowi tego świata?, wygłosi  ks. Krzysztof Guzowski, z Apostolatu Ducha Świętego.  Prosimy o powiadomienie jak największej liczby swoich przyjaciół, kapłanów. Spotkanie zostało uzgodnione z naszym Pasterzem i otrzymaliśmy na nie błogosławieństwo.

Ks. prof. Krzysztof Guzowski
Apostolat Ducha Świętego

Ks. Michał Zybała
koordynator ds. nowej ewangelizacji w Archidiecezji Lubelskiej

Print Friendly, PDF & Email