Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Czterdzieści lat temu miała miejsce koronacja Cudownej Figury Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Odbyła się ona w siedemsetlecie objawień, 10 września 1978 r., dwa tygodnie po wyborze papieża Jana Pawła I i pięć tygodni przed wyborem na Piotrowy tron arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyły. Koronacji dokonał biskup lubelski Bolesław Pylak. Mimo deszczowego dnia na placu Maryjnym zgromadziły się tysiące wiernych z diecezji lubelskiej i z sąsiednich diecezji.

Główne uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 2 września. O godz. 12.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem księdza kardynała Stanisława Dziwisza. Homilię wygłosi ksiądz biskup radomski Henryk Tomasik.

W Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę 8 września, zgromadzimy się na Górze Chełmskiej, wdzięczni za ogłoszenie 30 lat temu tamtejszej świątyni Bazyliką. O godz. 11.30 sprawować będziemy Eucharystię pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza z Mińska na Białorusi, który wygłosi także Słowo Boże.

W obu sanktuariach podziękujemy za ofiarną pracę rolników i sadowników. Pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz naszej wdzięczności wobec Boga za dzieło stworzenia powierzone trosce i odpowiedzialności człowieka.

W oczekiwaniu na obfite owoce pielgrzymowania Maryjnym szlakiem, z serca wszystkim błogosławię.

Wasz biskup Stanisław

Lublin, 23 sierpnia 2018 r.


Komunikat należy odczytać w niedzielę, 26 sierpnia 2018 r., podczas wszystkich Mszy Świętych.

 

Print Friendly, PDF & Email