Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na Marsz dla Życia i Rodziny

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.

Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.

W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław


Powyższy komunikat należy odczytać Wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich, na Mszach Świętych w niedzielę 3 czerwca 2018 r.

Print Friendly, PDF & Email