Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na wrześniowe uroczystości Maryjne 2015

abpSt
Umiłowani w Chrystusie Panu!

Od 21 sierpnia br. młodzież i wierni naszej Archidiecezji gromadzą się na modlitwie wokół znaków Światowych Dni Młodzieży. Zapowiadają one wielkie międzynarodowe święto wiary z udziałem Ojca Świętego Franciszka w przyszłym roku w Krakowie. Pielgrzymujące po całym świecie Krzyż oraz Ikonę Matki Bożej pożegnamy w sobotę 5 września w Chełmie. O godz. 15.00 uroczystej Eucharystii w Bazylice Narodzenia NMP przewodniczył będzie Metropolita Poznański, Abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski będzie również gościem tradycyjnych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy, których punktem centralnym stanie się Eucharystia odprawiona w niedzielę 6 września o godz. 12.00. Dwudniowe obchody ku czci Matki Bożej Kębelskiej mają bogaty program, w którym uczestniczą chętnie wierni z bliska i z daleka.  Zachęcam do udziału w pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i Chełma.W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe i dziękować będziemy Stwórcy za tegoroczne plony.

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie będzie miało w tym roku szczególnie uroczysty charakter. Mija bowiem 250 lat od koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Chełmskiej. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych na jubileuszową Eucharystię we wtorek 8 września o godz. 11.30. Przewodniczył jej będzie i słowo Boże wygłosi Abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński i Prymas Polski. Podziękujemy miłosiernemu Bogu za wielowiekową obecność Maryi na Górze Chełmskiej, wpisaną w bogatą historię tej ziemi, odkrywaną ostatnio na nowo podczas prowadzonych prac wykopaliskowych.

Uwieńczeniem uroczystości Maryjnych będzie Msza Święta w parafii Matki Bożej Różańcowej Lublinie, w niedzielę 4 października o godz. 12.00. Na spotkanie przed Obrazem Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji, zaprosiłem osoby życia konsekrowanego, pochodzące z naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa także kapłanów, siostry i braci życia konsekrowanego pracujących w naszym Kościele lokalnym. Razem będziemy wysławiać Boga za dar Waszego powołania oraz za obfite owoce Waszej pracy i świadectwa.

W oczekiwaniu na wspólne świętowanie w Chełmie, w Wąwolnicy i w Lublinie z serca wszystkim błogosławię.
Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 25 sierpnia 2015 r.


Komunikat należy odczytać w niedzielę, 30 VIII 2015 r. podczas wszystkich Mszy Świętych.

 

Print Friendly, PDF & Email