Zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia – 20.12.2016

W niedzielę, 20 listopada 2016 r., papież Franciszek przewodniczył będzie Mszy św. z okazji uroczystości Chrystusa Króla. Liturgia połączona będzie z zakończeniem Nadzwyczajnego Jubileuszowego Rok Miłosierdzia, zainaugurowanego przez Papieża 8 grudnia 2015 r. Ojciec święty dokona symbolicznego zamknięcia Bramy Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra w Watykanie.

Jak szacuje Papieska Rada ds. Nowej Ewangelizacji, od dnia rozpoczęcia Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia do chwili jego zakończenia, z okazji wydarzeń jubileuszowych, Rzym odwiedzi ponad 19 mln zarejestrowanych pielgrzymów, którzy przeszły przez Drzwi Święte Bazyliki Watykańskiej.

Na zakończenie Roku Świętego Ojciec Święty Franciszek postanowił wydać także list apostolski. Jego prezentacja nastąpi na konferencji prasowej w poniedziałek 21 listopada br. Nosi on tytuł ?Misericordia et misera? ? ?Miłosierdzie i nieszczęśliwa?. Podczas konferencji abp Rino Fisichella dokona również podsumowania roku jubileuszowego i związanych z nim wydarzeń.

W naszej archidiecezji, 20 listopada 2016 r., nastąpi zamknięcie Bram Miłosierdzia, które przez miniony rok pozostawały otwarte w wyznaczonych decyzją abp. Stanisława Budzika w kościołach jubileuszowych. Zamknięcie bram nastąpi w parafiach w Kraśniku (18.00) i w Lubartowie (12.00).

13 listopada br. nastąpiło już uroczyste zamknięcie Bramy Miłosierdzia w Archikatedrze Lubelskiej, którego dokonał abp Stanisław Budzik oraz w Chełmie i Puławach.

Kościołami Jubileuszowymi w Roku Miłosierdzia w archidiecezji lubelskiej były:

? Chełm ? Sanktuarium MB Chełmskiej ? Bazylika Narodzenia NMP

? Lubartów ? Sanktuarium św. Anny ? Bazylika św. Anny

? Puławy ? Kościół pw. Miłosierdzia Bożego

? Wąwolnica ? sanktuarium MB Kębelskiej ? Bazylika św. Wojciecha

? Kraśnik ? Kościół pw. Miłosierdzia Bożego

brama003

Print Friendly, PDF & Email