Za chwilę rusza 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

pielgrzymka2015

3 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) sprzed lubelskiej archikatedry wyruszy 37. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wcześniej, bo już 1 sierpnia na szlak jako pierwsza wyjdzie z Chełma grupa nr 17. Pątnicy z Chełma i okolic na pielgrzymim szlaku są najdłużej, bo 14 dni. 2 sierpnia dołączy do nich grupa nr 18 z Krasnegostawu i okolic, a 3 sierpnia z Lublina wyjdzie pozostała ? najliczniejsza część Pieszej Pielgrzymki ? 17 grup.

Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to wydarzenie, które od dziesiątków lat mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z modlitwą w niezliczonych intencjach. W tym roku wyruszymy już trzydziesty siódmy raz, przyświecać nam będzie hasło: „Uwierzcie w Ewangelię„. Pielgrzymom towarzyszą dwie główne intencje: o duchowe owoce przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży oraz dziękczynienie za dar KUL w perspektywie setnej rocznicy jego powstania. Partnerem tegorocznej pielgrzymki jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. [Idea i regulamin pielgrzymki]

Konferencje dla pielgrzymów w tym roku przygotowują ojcowie dominikanie: o. Tomasz Nowak (Łódź) i o. Michał Murzyn (Lublin).

Do 23 lipca można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę w parafiach. Od 24 lipca, do czasu wyjścia pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską czynny będzie sekretariat pielgrzymkowy. Zapisy odbywać się będą w godz. 10.00-17.00.

Koszt wpisowego dla każdego pielgrzyma wynosi 75 zł. Opłata uwzględnia m.in. transport bagaży i pojazdy służbowe Pielgrzymki, prom przez Wisłę, kupno lekarstw i materiałów opatrunkowych, baterii do nagłośnienia, tzw. gadżety pielgrzymkowe, informatory, koszt dokumentacji Pielgrzymki oraz ubezpieczenie NW. Przewidziane są również zniżkiszczegóły na stronie pielgrzymki.

Również i w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak, gdyż sytuacja finansowa nie pozwala im na pokrycie kosztów pielgrzymki. Dlatego zapraszamy chętnych, by wsparli nasz Fundusz. W ten sposób pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej. Zainteresowani mogą zgłaszać swoją pomoc u księży proboszczów, w Sekretariacie Pielgrzymki, bądź bezpośrednio wpłacać kwotę na konto – szczegóły na stronie pielgrzymki

pielgrzymka2
w skrócie:

Hasło: Uwierzcie w Ewangelię
Konferencje: o. Tomasz Nowak OP, o. Michał Murzyn OP
Partner: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Data wyjścia:
1 sierpnia – wyjście z Chełma
2 sierpnia – wyjście z Krasnegostawu
3 sierpnia – wyjście z Lublina

Zapisy:
od 21 czerwca w parafiach
od 24 lipca – w sekretariacie pielgrzymki, przed Archikatedrą Lubelską

Koszty udziału :
BEZ ZMIAN – 75 zł od osoby

Zniżki dla rodzin:
120 zł – 2os z jednej rodziny
160 zł – 3os i więcej z jednej rodziny

Zniżki dla osób pełniących dodatkowe funkcje w grupie:
60 zł (decyzję o funkcyjnych podejmuje przewodnik grupy)

bieżące informacje:

www.pielgrzymka.lublin.pl/
www.facebook.com/pielgrzymkalubelska

 

Print Friendly, PDF & Email