Relacje z uroczystości Matki Bożej Płaczącej w Lublinie

W piątek, 3 lipca 2015 r. w archikatedrze lubelskiej przeżywaliśmy po raz drugi Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, ustanowione decyzją Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z dnia 15 maja 2014 r., a obchodzone w rocznicę „Cudu lubelskiego” mającego miejsce 3 lipca 1949 roku, kiedy to na obliczu Matki Bożej w jej katedralnym wizerunku pojawiły się łzy.

Tegorocznym uroczystościom 66. rocznicy „cudu lubelskiego” przewodniczył i homilię wygłosi bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy charkowsko-zaporoski (Ukraina). Po zakończeniu Eucharystii ksiądz biskup przewodniczył procesji różańcowej, która przeszła ulicami miasta.

Ksiądz biskup Jan Sobiło ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie i przyjął święcenia prezbiteratu z rąk biskupa lubelskiego Bolesława Pylaka w  roku 1989, pracował w ówczesnej diecezji lubelskiej, a następnie wyjechał do pracy na Ukrainie. W dniu 30 października 2010 roku został mianowany przez Ojca Świętego Benedykta XVI biskupem pomocniczym charkowsko-zaporoskim.

W naszej GALERII  znajdują się fotografie z uroczystości. zobacz

Homilia biskupa Jana Sobiły wygłoszoną podczas uroczystej Mszy św. na placu katedralnym:

zobacz także: Relacja Tygodnika NIEDZIELA

Print Friendly, PDF & Email