XXXIV Światowy Dzień Młodzieży w Chełmie – 14.04.2019

Od wielu lat w Niedzielę Palmową młodzież z Chełma i parafii Ziemi Chełmskiej (dekanatów: chełmski-wschodni, chełmski-zachodni i siedliski) uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. W tym roku po raz drugi dołączy do nich młodzież Ziemi Krasnostawskiej (dekanatów: krasnostawski-wschodni i krasnostawski-zachodni).

Inicjatywa ta wpisuje się w przeżywanie Światowego Dnia Młodzieży. W tym roku obchodzić go będziemy po raz XXXIV, w duchu wdzięczności za Synod poświęcony młodzieży oraz za Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., młodzież wyruszy w procesji z palmami z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela do parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie. Procesji, a następnie Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Józef Wróbel. Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem chwały w kościele Chrystusa Odkupiciela w Chełmie.

Program obchodów w Chełmie:

Niedziela, 14 kwietnia

15.00Koncert chwały w wykonaniu młodzieży – kościół pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie

15.30 – Powitanie uczestników i Liturgia Słowa na rozpoczęcie procesji

15.45Procesja z Palmami: z parafii Chrystusa Odkupiciela do parafii Świętej Rodziny

16.30PANAMA w CHEŁMIE – prezentacja multimedialna i świadectwo uczestników ŚDM w Panamie – kościół pw. Świętej Rodziny w Chełmie

17.00 – Uroczysta Msza święta

18.15 – Agapa – poczęstunek dla młodzieży