XXXIV Światowy Dzień Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej – 14.04.2019

W niedzielę, 14 kwietnia 2019 r., przeżywać będziemy w archidiecezji lubelskiej XXIV Światowy Dzień Młodzieży, który przebiegał będzie pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38).

Niedzielne wydarzenia poprzedzi w piątek, 12 kwietnia br., nabożeństwo drogi krzyżowej organizowane na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku, z udziałem młodzieży z całej archidiecezji lubelskiej.

Organizatorami wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Młodzieży w Lublinie są: Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

więcej: https://www.facebook.com/events/569421313554218/

PROGRAM OBCHODÓW W LUBLINIE

Piątek, 12 kwietnia
JA JESTEM wśród Was

18.00Droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku

Niedziela, 14 kwietnia
„Pragnę nie zmarnować swojego życia”

13.00Spotkanie z Łukaszem Golcem z zespołu Golec uOrkiestra – aula 408 w Centrum Transferu Wiedzy KUL

14.30Poświęcenie palm i procesja – dziedziniec przed kościołem akademickim KUL

15.30Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem abp Stanisława Budzika – Archikatedra Lubelska

Obchody XXIV Światowego Dnia Młodzieży będą miały miejsce także w Chełmie.

Program obchodów w Chełmie:

Niedziela, 14 kwietnia

15.00Koncert chwały w wykonaniu młodzieży – kościół pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie

15.30 – Powitanie uczestników i Liturgia Słowa na rozpoczęcie procesji

15.45Procesja z Palmami: z parafii Chrystusa Odkupiciela do parafii Świętej Rodziny

16.30PANAMA w CHEŁMIE – prezentacja multimedialna i świadectwo uczestników ŚDM w Panamie – kościół pw. Świętej Rodziny w Chełmie

17.00 – Uroczysta Msza święta

18.15 – Agapa – poczęstunek dla młodzieży