XXIII Targi Wydawców Katolickich – Lublin 2-4.12.2022

W dniach od 2-4 grudnia 2022 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Collegium Jana Pawła II) odbędą się – organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i KUL – XXIII Targi Wydawców Katolickich. Na targach pojawi się ponad 20 wydawców prezentujących najciekawsze publikacje o tematyce religijnej wydane w Polsce w ostatnich kilku latach.

W programie wydarzenia: spotkania autorskie, ważne spotkania i rozmowy branżowe, a także atrakcyjne promocje.

Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:

• JE Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
• Ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski – Rektor KUL

Patronat honorowy:

• Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski
• Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego

PIĄTEK,  2 grudnia 2022

Godz. 9.00
Otwarcie ekspozycji Targów Wydawców Katolickich dla zwiedzających w Collegium Jana Pawła II.

Godz. 10.00
Oficjalne uroczyste otwarcie XXIII Targów Wydawców Katolickich
– Wręczenie Nagrody FENIKS 2022 – Feniks MEDIALNY – J. E. Księdzu Arcybiskupowi Wacławowi Depo
– Wręczenie Nagrody FENIKS 2020 (zaległe)

Godz. 10.00 – 16.00
„Świat książki religijnej” – szkolenie dla bibliotekarzy
W programie:
– warsztaty medialne
– literatura dotycząca rozwoju duchowości
– książki religijne dla dzieci i młodzieży
– promocja książki religijnej
Uczestnicy spotkają się m.in. na warsztatach medialnych z PandaTV; Tajniki tego jak promować czytelnictwo zaprezentuje Kinga Polak-Gieroń z APG STUDIO; O książce dla dzieci i młodzieży porozmawiają z Małgorzatą Nawrocką; Nieznane fakty o literaturze rozwijającej duchowość ujawni Ks. prof. Marek Chmielewski (KUL)

Podpisywanie książek/spotkania autorskie (w miejscu ekspozycji targowej):
– Małgorzata Nawrocka – stoisko autorskie Wydawnictwa Małgorzata Nawrocka Oficyna Niebieski
– Siostra Urszula Michalak – Stoisko Wydawnictwa Polihymnia
– Ewa Rzeczkowska, „Władysław Siła Nowicki” – stoisko Wydawnictwa IPN (godz.16.00 – 17.00)
– Jacek Romanek, „Kolaboracja z Sowietami” – Stoisko Wydawnictwa IPN

SOBOTA, 3 grudnia 2022

Godz. 9.00
Otwarcie ekspozycji dla zwiedzających w Collegium Jana Pawła II.

Podpisywanie książek/spotkania autorskie:
– ks. prof. ks. Witold Kawecki – Stoisko nr 14 Wydawnictwo Jedność
– Jacek Romanek, „Kolaboracja z Sowietami” – Stoisko Wydawnictwa IPN
– Mirosław Szumiłło, „Tajni księża” – Stoisko Wydawnictwa IPN (godz.16.00 – 17.00)

NIEDZIELA, 4 grudnia 2022

Godz.9.00
Otwarcie ekspozycji dla zwiedzających w Collegium Jana Pawła II

Podpisywanie książek/spotkania autorskie:
– ks. prof. ks. Witold Kawecki – Stoisko nr 14 Wydawnictwo Jedność
– Paweł Kasperek, komiks „Reduta Tynne” – Stoisko Wydawnictwa IPN (godz. 13.00 – 16.00)- przy stoisku flipchart, Autor będzie tworzył na bieżąco
– Red. Jakub Maciejewski, „Wojna. Reportaż z Ukrainy” – Stoisko nr 19 Wydawnictwo Biały Kruk (godz. 14.00 – 16.00). Będzie możliwość rozmowy z Autorem oraz nabycia książki z autografem!

Godz. 18.00
Zakończenie XXIII Targów Wydawców Katolickich.

źródło: https://swk.pl/program-xxiii-twk-w-lublinie/

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”