Jubileusz 50-lecia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej 2-4.12.2022

Zbliża się 50. rocznica stnienia Ruch Światło-Życie w Archidiecezji Lubelskiej. Symboliczny jubileusz liczony jest od pierwszych rekolekcji wakacyjnych (oaz) zorganizowanych na terenie Diecezji Lubelskiej w Klemensowie podczas wakacji 1973 r. Z tej okazji Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania Jubileuszu w dniach 2-4 grudnia 2022 r.

Począwszy od 26 listopada na naszym kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych będziemy zamieszczać nagrania osób, które stoją u początku Ruchu w diecezji, zaś uroczyste rozpoczęcie świętowania będzie mieć miejsce w tegoroczne Święto Patronalne, rozciągnięte na cały weekend w dniach 2-4 grudnia 2022 r.

PLAN SPOTKANIA

Piątek, 2 grudnia 2022
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, sala CTW-408

18.00 – Zawiązanie wspólnoty: rozpoczęcie obchodów 50-lecia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
19.00 – Wieczór wspomnień oraz otwarcie wystawy jubileuszowej
20.30 – Nieszpory
21.00 – Apel Jasnogórski

Sobota, 3 grudnia 2022
Archikatedra Lubelska

10.30 – Zawiązanie wspólnoty
10.45 – Włącznie do deuterokatechumenatu
11.40 – Przygotowanie do liturgii
12.00 – Msza święta
Przejazd do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Obiad Atrium Collegium Norwidianum
15.30 – Popołudnie wdzięczności KUL – CTW-408

• Wykład jubileuszowy – dr Robert Derewenda – dyrektor IPN w Lublinie
  • Powołanie odpowiedzialnych diakonii, podziękowanie ustępującym
  • Czas wdzięczności – wręczenie statuetek jubileuszowych

17.00 – Przerwa kawowa
17.30 – Koncert zespołu NiemaGOtu

Niedziela, 4 grudnia 2022
Archikatedra Lubelska

11.30 – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej

W związku z możliwymi trudnościami z zaparkowaniem aut nieopodal KUL-u organizatorzy zachęcają do przyjechania na galę jubileuszową komunikacją miejską. W sobotę po Mszy św. zapewniony będzie transport sprzed katedry na uniwersytet.

Całość wydarzenia będzie transmitowana, tak by umożliwić udział tym, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do nas.

Kolejne stacje jubileuszowe:
– 7 stycznia 2023 – spotkanie opłatkowe w par. św. Antoniego w Lublinie
– 27 lutego 2023 – spotkanie w par. Świętej Rodziny w Lublinie w rocznicę śmierci ks. Franciszka Blachnickiego

Z nadzieją na spotkanie i wspólne świętowanie,
ks. Jerzy Krawczyk, Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej
ks. Marek Urban, Moderator diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej
Anna i Jacek Środowie, Para diecezjalna Domowego Kościoła Archidiecezji Lubelskiej

więcej: www.lublin.oaza.pl
www.facebook.com/lublinoaza