XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim – Lublin 16.01.2020

W piątek, 17 stycznia 2020 r., pod hasłem „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie świętować” (Wj 20,8) obchodzić będziemy XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Centralne uroczystości XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce będą miały miejsce w Auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2) 16 stycznia 2020 r. o godz. 17.30.

CZYTAJ: Słowo przewodniczącego Komitetu Konferencji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem bp. Rafała Markowskiego na XXIII Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim

Lubelskie obchody Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim będą miały miejsce w dniu 16 stycznia o godz. 16.30 w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.

PROGRAM:

• Nabożeństwo pod przewodnictwem bp. MIECZYSŁAWA CISŁY
  • Dyskusja z udziałem przedstawicieli wspólnoty żydowskiej i katolickiej: rabin SYMCHA KELLER i SZOSZANA KELLER,
    prof. MACIEJ MUNNICH i prof. MONIKA MUNNICH
  • Słowo abp. STANISŁAWA BUDZIKA