XXI Dzień Papieski „Nie lękajcie się!” – 10.10.2021

W niedzielę 10 października 2021 r. obchodzić będziemy w Polsce XXI Dzień Papieski, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Już w niedzielę 3 października w kościołach w Polsce został odczytany List Episkopatu Polski zapowiadający to wydarzenie. W sobotę 9 października, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Gala Nagród TOTUS TUUS 2021. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP 2 o godz. 16.00.

W niedzielę 10 października br.:

9.00 – w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kard. Kazimierz Nycz odprawi Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmisja w Polsat News);

9.00 – w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie bp Rafał Markowski z Warszawy będzie przewodniczył Mszy Św. „radiowej” (Program I Polskiego Radia);

9.30 – W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, Mszę Św. będzie celebrował abp Marek Jędraszewski (transmisja w TVP 1 i TVP Polonia).

17.25 – TVP 1 wyemituje Koncert Galowy XXI Dnia Papieskiego pt. „Nie lękajcie się miłości”. Wystąpią m.in. Katarzyna Cerekwicka, Siewcy Lednicy, Marcin Sójka, Tomasz Szczepanik (lider zespołu Pectus), Maciej Miecznikowski, Viola Brzezińska oraz zespół absolwentów Fundacji – Tylko Ty.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

W Dzień Papieski stypendyści odwiedzą kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić Darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji: m.in. kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne.

więcej: www.dzielo.pl

materiały duszpasterskie i katechetyczne: https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2021/do-pobrania/

Print Friendly, PDF & Email