XVIII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie (19-21.11.2015)

targi1 W dniach od 19?21 listopada br. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą XVIII Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało ponad 36 oficyn wydawniczych z całej Polski.

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu ich trwania, w czwartek 19 listopada o godz. 10.00. Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. 9.00 ? 18.00.
Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Targi wpisują się w ROK JANA PAWŁA II, w przygotowanie do jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski oraz do Światowych Dni Młodzieży, a także do Roku Miłosierdzia, bowiem poprzez promocję dobrej książki, książki pomagającej nam pogłębić swoją wiarę, swoją osobowość na różnych jej płaszczyznach, w różnych wymiarach, a przede wszystkim w nas samych, stajemy się świadkami wiary we współczesnym świecie, na nowo odkryli przesłanie płynące z nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II.

W tym roku, w uzgodnieniu z Organizatorami ? Stowarzyszeniem Katechetyków Polskich ? Targi Wydawców Katolickich łączą się z Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym odbywającym się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w dniach 20-21 listopada b.r.

Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
? Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik ? Metropolita Lubelski
? Dr Krzysztof Żuk ? Prezydent miasta Lublin
? Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński ? Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

targi-koncert1XVIII Targi, zostaną ubogacone koncertem ? programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów, koncertem ?PRAWDA I WOLNOŚĆ SŁÓW?.

Koncert odbędzie się pierwszego dnia Targów, tj. 19 listopada 2015 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL.

Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej.

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza także na swoje strony internetowe www.swk.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Stowarzyszeniu, wydawcach katolickich i o tym wszystkim co słychać w tym segmencie rynku wydawniczego.

Print Friendly, PDF & Email