XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC w Gnieźnie

W Gnieźnie, w dniach 26-27 czerwca 2023 r., odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KnC („Króluj nam Chryste” – ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów). W trzech kategoriach wiekowych ministranci (2011-2014), lektorzy młodsi (2007-2010) oraz lektorzy starsi (2002-2006) rywalizowało 120 drużyn z 35 diecezji i zgromadzeń zakonnych.

Archidiecezję Lubelską reprezentowali zwycięzcy XIII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej Liturgicznej Służby Ołtarza w halową piłkę nożną o Puchar Metropolity Lubelskiego, które odbyły się w Lublinie 15 kwietnia 2023 roku: ministranci parafii pw. Chrystusa Króla w Lublinie, lektorzy młodsi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie i lektorzy starsi z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wilkołazie oraz ministranci z parafii pw. Wszystkich Świętych w Rybitwach.

Mecze rozgrywane były w halach w Gnieźnie i okolicznych miejscowościach. Przed rozgrywkami ministranci i lektorzy spotykali się na wspólnej modlitwie w katedrze gnieźnieńskiej. W poniedziałek wspólnej Eucharystii przewodniczył abp. Wojciech Polak – Prymasa Polski, a we wtorek bp Radosław Orchowicz – biskup pomocniczy gnieźnieński. Mszę św. koncelebrowali przybyli razem z drużynami księża – duszpasterze i opiekunowie LSO.

W trzech kategoriach wiekowych medale i puchary KnC XVIII Mistrzostw Polski LSO wywalczyli:
– w kategorii MINISTRANT – PIŁA, parafia pw. św. Jana Bosko;
– w kategorii LEKTOR MŁODSZY – SKAWINKI, parafia pw. św. Joachima;
– w kategorii LEKTOR STARSZY – ŁÓDŹ-RUDA, parafia pw. NMP Matki Miłosierdzia.

Uczestnicy Mistrzostw mieli także okazję poznać historię i zabytki Gniezna oraz pierwszej historycznej archidiecezji i metropolii w Polsce. Zaplanowano także czas rekreacji i integracji. Mistrzostwa zakończyły się we wtorkowe popołudnie wręczeniem pucharów zwycięskim drużynom przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Msza św. na rozpoczęcie Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC:
https://www.youtube.com/live/xcyY-RlsL-E

Mecze finałowe Mistrzostw Polski LSO o Puchar KnC i wręczenie nagród:
https://www.youtube.com/live/UBj-XYx4v1U

więcej: https://lsomistrzostwa.pl/ oraz https://www.ministranci.pl/

Print Friendly, PDF & Email