XVIII Dzień Papieski – 14.10.2018

W niedzielę, 14 października 2018 r., w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski. Tegoroczne obchody odbywać się będą pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa„.

Centralne obchody odbędą się w Warszawie i rozpoczną się w sobotę, 13 października. Tego dnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród TOTUS TUUS za rok 2018 w 5 kategoriach: „Promocja godności człowieka”, „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej”, „Propagowanie nauczania Świętego Jana Pawła II”, „TOTUS TUUS medialny im. bp. Jana Chrapka”, „Nagroda specjalna TOTUS TUUS”. Galę wręczenia nagród będzie można obejrzeć w Programie 2 Telewizji Polskiej – 13 X – TVP2 – godz.16.00.

Niedzielne obchody, 14 października, zainauguruje Msza Święta w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, transmitowana w programie pierwszym Polskiego Radia o godz. 9.00. Celebrować ją będzie Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

O godz. 17.00 rozpocznie się Koncert Galowy Dnia Papieskiego w Świątyni Opatrzności Bożej. Wśród artystów występujących na scenie m.in. Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Natalia Sikora, Damian Ukeje, Darek Malejonek. Koncert będzie transmitowany w TVP1 od godz. 17.30.

Wydarzeniem towarzyszącym centralnym obchodom Dnia Papieskiego będzie konferencja naukowa XVIII Dnia Papieskiego „Wspólnota- rodzina- ojcostwo- współczesne wyzwania”, która odbędzie się 17 października na Zamku Królewskim w Warszawie. Organizatorem konferencji jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, partnerem merytorycznym- Centrum Myśli Jana Pawła II.

więcej: www.dzielo.pl

także: List KEP zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego

zobacz: PROGRAM OBCHODÓW W LUBLINIE

Print Friendly, PDF & Email