X Dzień Dziecka Utraconego w Lublinie 15.10.2018

W poniedziałek, 15 października 2018 r., obchodzić będziemy w Lublinie X Dzień Dziecka Utraconego. Tego dnia w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie, przy ul. Siekierki 12 (LSM), o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dziecko. W czasie Eucharystii rodzice będą mogli symbolicznie oddać swoje zmarłe dzieci Bogu. A po Mszy św. uczestniczyć w spotkaniu. Podczas spotkania rodzice będą mogli zapisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych.

Organizatorami wydarzenia są Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej wraz z grupą Rodziców Dzieci Utraconych działającą w Lublinie. Co roku, wydarzenie to gromadzi kilkaset osób, które w ten sposób chcą uczcić pamięć swoich dzieci i wspólnie pomodlić się za siebie nawzajem, o błogosławieństwo Boże i siłę do przezwyciężenia wielkiego bólu i żalu jaki powoduje śmierć własnego dziecka.

Z myślą o rodzicach dotkniętych utratą dziecka w kościele pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie, przy ul. Siekierki 12 (LSM), w ich intencji będą kontynuowane Mszę św. w każdą pierwszą sobotę miesiąca (listopad-czerwiec) o godz. 15.00

Print Friendly, PDF & Email