XV Koncert Chwały na Placu Zamkowym – 15.06.2017 – online

Już 15 czerwca 2017 r. (Boże Ciało) odbędzie się jubileuszowy, XV Koncert Chwały. W tym roku towarzyszy mu hasło Światło, nawiązujące i skupiające się na Eucharystii. Po raz pierwszy Koncert Chwały odbędzie się na Placu Zamkowym, początek o godz. 19.00. Głównym gościem XV Koncertu Chwały będzie Natalia Kukulska. Na scenie wystąpią także Mariusz Matera, lubelska wspólnota Guadalupe, Gospel Rain i 100-osobowy Chóru dla Jezusa. Centralnym punktem wydarzenia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

TRANSMISJA ONLINE

Podczas XV koncertu Chwały włączamy się w dwie inicjatywy charytatywne – pierwsza z nich, to zbiórka monet. Od tych pojedynczych, zagranicznych, które często zostają chociażby po wakacyjnych wyjazdach. I druga akcja, to zbiórka do puszek na rzecz Marysi. Dziewczynka dzięki rehabilitacji ma szansę na wypowiedzenie pierwszego w jej życiu słowa. Cierpi na obustronny niedosłuch i tylko dzięki kosztownej rehabilitacji może się to zmienić.

Koncert Chwały – to wydarzenie, które nieprzerwanie przez te lata stawało się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem.

Tegoroczny Koncert skupia się na Eucharystii i haśle ŚWIATŁO, jest to wyraz oddania czci dla Najwyższego Boga, który objawił się w blasku Eucharystii. Na Placu Zamkowym pokażemy, że wbrew przeciwnościom Boże ŚWIATŁO jest drogą! Głównym gościem koncertu będzie wokalistka, Natalia Kukulska. To jedna z najbardziej niezwykłych i nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej. Ponadto wystąpi Mariusz Matera, charyzmatyczny, polski wokalista, prawdopodobnie jedyny w Polsce, który potrafi wyśpiewać psalm zarówno w polskich, angielskich czy hebrajskich wersjach. Koncert rozpocznie lubelska wspólnota Guadalupe, która swoim śpiewem uwielbienia łączy pokolenia.

Od początku historii koncertu jego muzyczny fundament stanowi chór Gospel Rain, jego lider – Grzegorz Głuch, jest producentem muzycznym koncertu. Razem z profesjonalistami na scenie staną również pasjonaci śpiewu – Chór dla Jezusa, czyli utworzony specjalnie na Koncert Chwały chór uwielbienia.

Chór dla Jezusa to wyjątkowy band, który powstaje tylko na potrzeby Koncertu Chwały. Tworzą go osoby, które swoim śpiewem chcą wielbić Pana. Od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku chętnych było więcej niż możliwe jest do pomieszczenia na jednej scenie, stąd też konieczna była weryfikacja zgłoszeń.

Lubelski Koncert Chwały, którego idea organizacji sięga roku 2003, jest obecnie jedną z największych plenerowych imprez o charakterze ewangelizacyjnym w kraju. Co roku gromadzi tysiące osób.

Organizatorami koncertu są: Archidiecezja Lubelska, Stowarzyszenie Artystyczne „GR” oraz Dom na Podwalu.

więcej, transmisja online: www.koncertchwaly.lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email