XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy – 31.07.2023

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach wraz z Towarzystwem Przyjaciół Puław zapraszają na XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy-Lipiec 2023. Koncerty odbywają się we wszystkie poniedziałki lipca o godz. godz. 19.00 w kościele parafialnym przy ul. Słowackiego 32.

Organizatorami festiwalu są Towarzystwem Przyjaciół Puław oraz Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach przy wsparciu finansowym Miasta Puławy. Kierownictwo artystyczne festiwalu i słowo wiążące – Jerzy Kukula.

PROGRAM FESTIWALU

10 lipca – Michał Botor

17 lipca – Marek Vrabel (Słowacja)

24 lipca – Henryk Gwardak

31 lipca – Irina Kalinovska (Ukraina)

W poniedziałek koncert inaugurujący XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Puławy 2023. Wystąpią organiści z Polski i zza granicy. Przedstawiciele zarówno starszego pokolenia jak i reprezentanci najmłodszej generacji wirtuozów organów, którzy zawsze w Puławach występowali i byli gorąco przyjmowani. A w bieżącym roku to właśnie MICHAŁ BOTOR rocznik 1997 wykona koncert inauguracyjny w programie którego znajdą się utwory Johanna Sebastiana Bacha, Jehana Allaina oraz improwizacje.

więcej: https://www.facebook.com/mfmo.pulawy

Print Friendly, PDF & Email