XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym 3/10.11.2019

W niedzielę, 10 listopada 2019 r. przeżywać będziemy 11. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Głównym organizatorem Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie!

Sudan Południowy – Przemilczane cierpienie!

60,5% mieszkańców Sudanu Południowego to chrześcijanie z czego niemal 40% to katolicy. To najmłodsze państwo świata, które 9 lipca 2019 r. obchodziło osiem lat istnienia. Wg najnowszego raportu ONZ, ponad połowa mieszkańców tego kraju (7 mln ludzi) głoduje. Nieprzerwanie w Sudanie Południowym trwa katastrofa humanitarna. Eksperci alarmują, że głód i niedożywienie grożą w sumie 45 mln mieszkańców kilkunastu krajów wschodniej Afryki. Powodem jest głównie susza oraz ciepły prąd morski El Nino, który dotknął region po raz drugi w ciągu trzech lat. Trwający kryzys żywnościowy w Afryce jest jednym z najpoważniejszych od lat. Jego skutki mocno odczują nie tylko mieszkańcy Sudanu Południowego, ale również Somalii, Etiopii czy Madagaskaru… [więcej informacji].

W archidiecezji lubelskiej zbiórka ofiar do puszek na «Pomoc Kościołowi w potrzebie» zaplanowana została na 3 listopada 2019 r.

źródło:

• Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie: www.pkwp.org
• przygotowane przez Stowarzyszenie: materiały do pobrania, materiały dla katechetów

Print Friendly, PDF & Email