Wyświęcono nowych kapłanów dla archidiecezji lubelskiej 2019

W sobotę, 25 maja 2019 r., w archikatedrze lubelskiej o godz. 10.30 miały miejsce święcenia prezbiteratu. Podczas uroczystej Eucharystii z rąk abp. Stanisława Budzika święcenia kapłańskie przyjęło 5 diakonów naszej archidiecezji, alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Nowi kapłani archidiecezji lubelskiej:

ks. mgr Rafał Bratos – z parafii pw. św. Michała Archanioła w Wysokiem
ks. mgr Mateusz Golec – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim (diec. sandomierska)
ks. mgr Szymon Majewski – z parafii pw. św. Barbary w Łęcznej
ks. mgr Tomasz Sawicki – z parafii pw. Narodzenia NMP w Chełmie
ks. mgr Adam Sowa – z parafii pw. św. Jan Chrzciciela i św. Franciszka z Asyżu w Bychawie

Po zakończeniu uroczystości neoprezbiterzy otrzymali dokument potwierdzający przyjęte święcenia. Parafie, w których podejmą swoja pierwszą posługę, poznają podczas czerwcowego spotkania kapłanów archidiecezji.

GOŚĆ LUBELSKI [Archidiecezja lubelska ma pięciu nowych księży]: Pięciu diakonów otrzymało święcenia kapłańskie z rąk abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, w archikatedrze lubelskiej… [czytaj dalej]