Wystartował kurs dla ceremoniarzy 2018/2019

Już po raz trzeci w archidiecezji lubelskiej rozpoczął się kurs przygotowujący do pełnienia funkcji ceremoniarzy parafialnych i animatorów służby liturgicznej. W pierwszym ze zjazdów w Domu Spotkania w Dąbrowicy wzięło udział 90 kandydatów. Wraz z mini przybyli także ceremoniarze, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach kursu. Pełnią oni funkcje animatorów grup i przewodników dla swoich kolegów. Kurs ceremoniarza jest nie tylko okazją do pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej liturgii, ale także do nowego spotkania i pogłębienia osobistej relacji z Jezusem.

W ramach kursu zaplanowanych zostało pięć zjazdów, podczas których kandydaci uczestniczyć będą we Mszy świętej oraz katechezach i wykładach prowadzonych przez duszpasterzy. Zdobędą wiedzę potrzebną do współpracy z zespołem liturgicznym, nauczą się struktury Mszy świętej i poznają Mszał Rzymski. Celem kursu jest zarówno pogłębienie formacji duchowej, jak i gruntowne przygotowanie kandydatów do pełnienia funkcji ceremoniarza w swoich parafiach. Kurs zakończy się uroczystym włączeniem w poczet ceremoniarzy w trakcie pielgrzymki ministrantów do Wąwolnicy w czerwcu 2019 roku.

źródło/więcej/foto: www.lso-diecezja-lublin.pl