Wyróżnienie Feniks 2021 dla dwóch publikacji Wydawnictwa GAUDIUM

Dwie publikacje Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” otrzymały w tym roku nagrodę – Wyróżnienie Feniks 2021 – przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Ogłoszenie nagród i wyróżnień odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie dnia 23 września 2021 o godz. 12.00, a ich wręczenie nastąpi sobotę 25 września podczas Uroczystej Gali rozdania nagród FENIKS 2021 i MAŁY FENIKS 2021 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Galę rozdania nagród uświetni koncert Siedem grzechów głównych w wykonaniu Warszawskiego Chóru i Orkiestry Impressione pod batutą Piotra Wijatkowskiego.

Feniks – to nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich honorująca wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej. Od 1999 roku przyznawana jest autorom, instytucjom i mediom popularyzującym książkę religijną, promując w ten sposób wartościowe publikacje, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie.

Wyróżnione publikacje Wydawnictwa „Gaudium” to:

• Karol Wojtyła, TRZY POEMATY – kategoria: edytorstwo

• ZE SOBĄ Świadectwa małżonków o swoim powołaniu – kategoria: świadectwo

TRZY POEMATY – KAROL WOJTYŁA

kategoria: edytorstwo

Wydawnictwo Trzy poematy zostało przygotowane z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. W skład tej publikacji wchodzą następujące utwory Stanisław, Myśląc Ojczyzna, Wigilia Wielkanocna 1966, które zostały zilustrowane grafikami artystów lubelskich: Marka Piątkowskiego, Zofii Koper-Szulc, Barbary Bałdygi i Stanisława Bałdygi. Jubileuszowe wydanie swoim charakterem nawiązuje do eleganckiej albumowej formy zarówno poprzez wyszukany format, skład, jak i płócienną oprawę. Pozycję literacką otwiera słowo abp. Stanisława Budzika, w którym znajdujemy zarys genezy powstania poematów oraz podziw dla sztuki słowa Papieża Polaka. Natomiast posłowie autorstwa ks. Marka Szymańskiego – dyrektora wydawnictwa – odkrywa drogę powstania publikacji, która jest także w swoim zamyśle nawiązaniem do wydania Trzech poematów w 1983 r. z racji drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

zobacz: TRZY POEMATY – KAROL WOJTYŁA


ZE SOBĄ. ŚWIADECTWA MAŁŻONKÓW O SWOIM POWOŁANIU

kategoria: świadectwo

Prezentowana książka Ze sobą jest zbiorem świadectw małżonków na temat ich wspólnej drogi, którą przebywają dziś jako mąż i żona, a wcześniej jako narzeczeni odkrywający miłość swego życia. (…) Książka zawiera dwadzieścia pięć świadectw. Napisali je małżonkowie z różnym stażem wspólnego życia: od dwóch do czterdziestu sześciu lat trwania w związku sakramentalnym. (…) Autorami są przede wszystkim mieszkańcy naszego kraju, różnych jego części, żyjący zarówno w wielkich miastach, jak i w miasteczkach czy na wsi. Trzy świadectwa napisali rodacy przebywający za granicą. Dwie pary mieszkają w USA i jedna w Irlandii. Jest także jedno małżeństwo ze Słowenii.

zobacz: ZE SOBĄ. ŚWIADECTWA MAŁŻONKÓW O SWOIM POWOŁANIU

Print Friendly, PDF & Email