Wspólnota pokoleń: 50-lecie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej 8-9.12.2023

„Wspólnota Pokoleń” – pod tym hasłem odbędzie się gala kończąca rok jubileuszowy 50-lecia Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Lubelskiej. Podsumowanie jubileuszu i uroczysta gala odbędą się w dniach 8-9 grudnia 2023 r. w Archikatedrze Lubelskiej i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Symboliczny jubileusz liczony jest od pierwszych rekolekcji wakacyjnych (oaz) zorganizowanych na terenie Diecezji Lubelskiej w Klemensowie podczas wakacji 1973 r.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem „Wspólnota pokoleń: 50-lecie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej”, kończącym rok jubileuszowy Ruchu, objęli Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik oraz Rektor KUL ks. prof. dr hab. Mirosław Kalinowski.

Podczas spotkania zaplanowano także m.in. premierę II tomu albumu jubileuszowego.

I tom albumu jubileuszowego spotkał się z niesamowicie ciepłym przyjęciem i wywołał masę dobrych wspomnień oraz wzruszeń. Szukaliśmy siebie oraz naszych bliskich na fotografiach, wracały nasze rekolekcyjne przeżycia i wrastała wdzięczność za dar trwania w Ruchu Światło-Życie. Dopełnieniem tej części będzie II tom albumu jubileuszowego, gdzie znajdziemy blisko 100 nowych wspomnień, świadectw i wiele fotografii (historycznych i współczesnych).

Całość wydarzenia będzie transmitowana, tak by umożliwić udział tym, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć do nas.

W związku z możliwymi trudnościami z zaparkowaniem aut nieopodal KUL-u organizatorzy zachęcają do przyjechania na galę jubileuszową komunikacją miejską. W sobotę po Mszy św. zapewniony będzie transport sprzed katedry na uniwersytet.

PROGRAM:

19.00 – Msza święta
20.00 – Modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Jasnogórskim

10.30 – Zawiązanie wspólnoty
10.45 – Włącznie do deuterokatechumenatu
11.40 – Przygotowanie do liturgii
12.00 – Msza święta

Przejazd do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Obiad Hol na parterze Kolegium Jana Pawła II

15.30 – Gala Jubileuszowa
– Wykład jubileuszowy
– Powołanie odpowiedzialnych diakonii, podziękowanie ustępującym