Wspieramy lubelską Caritas w pomocy dla Polskiej Misji Katolickiej w Mpunde

W związku z planowany uruchomieniem programu pomocowego, w Polskiej Misji Katolickiej w Mpunde (Zambia) przebywał z wizytą dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej ks. Paweł Tomaszewski, by z bliska zapoznać się z największymi potrzebami i realnymi możliwościami pomocy tamtejszej wspólnocie przez naszą diecezjalną Caritas.

Jeszcze w Zambii zapadła decyzja o ufundowaniu 200 plecaków szkolnych dla rozpoczynających nowy rok szkolny małych mieszkańców Mpunde i okolicznych wiosek. W stacjonarnej szkole w Mpunde uczy się 1300 dzieci, a 420 dziewcząt mieszka i kształci się w szkole z internatem. Przekazanych zostało także 20 egzemplarzy Pisma Świętego, które służyć będą do katechezy w szkołach prowadzonych w ramach misji.

Dla trzech tutejszych studentów, na których edukację stale składała się całą lokalna społeczność, zakupione zostały także 3 laptopy (każdy o wartości 4000 zł). Pomogą one w sfinalizowaniu podjętych przez tych chłopców studiów. Dwóch z nich będzie pielęgniarzami, a trzeci nauczycielem.

Aktualnie przygotowywane jest uruchomieniem programu wsparcia dla Polskiej Misji Katolickiej w Mpunde. Gdyby jednak ktoś chciał już teraz dołożyć swoją cegiełkę, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do wpłat za pośrednictwem systemu PayU (link do formularza wpłat) lub tradycyjnym przelewem na konto nr 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 wpisując w tytule „Polska Misja Katolicka w Mpunde”.

W liczbach:
  • 200 plecaków
  • 20 egzemplarzy Pisma Świętego
  • 3 laptopy
  • 25 tysięcy złotych przekazanych na pomoc

więcej: https://lublin.caritas.pl/
https://www.facebook.com/CaritasLublin/
https://twitter.com/CaritasLublin

Print Friendly, PDF & Email