Wręczenie nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego abp. Gądeckiemu

W piątek, 28 października 2016 r., o godz. 16.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem Jana Pawła II (sala 1031 Collegium Joannis Pauli II) odbędzie sie uroczystość wręczenia Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego, przyznawanej przez Towarzystwo Naukowe KUL, arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu, Przewodniczącemu Konferencji Episkopatu Polski.

Nagroda została przyznana za całokształt dorobku naukowego w duchu humanizmu chrześcijańskiego. Podczas uroczystości Ksiądz Arcybiskup Gądecki wygłosi referat pt. ?Postulaty dotyczące małżeństwa i rodziny wynikające z adhortacji Amoris laetitia?.

W uzasadnieniu przyznania Nagrody Abp. Gądeckiemu możemy przeczytać: ?Ksiądz Arcybiskup jest Uczonym wielkiego formatu […]. Pośród tematów, które Kandydat bada naukowo w sensie nauk biblijnych i teologicznych jest oczywiście geneza, natura oraz finalność bytu człowieka jako ?obrazu i podobieństwa Boga? jako takiego jego nietykalnej, niepowtarzalnej i ze względu na święty plan Bożego stworzenia świata powołanej do wiekuistego bytowania substancjalnie rozumianej osoby ludzkiej… [czytaj dalej – www.kul.pl]

Nagroda im. Księdza Idziego Radziszewskiego została ustanowiona przez Towarzystwo Naukowe KUL w 1974 r. Jej dotychczasowymi laureatami byli m.in. prof. Władysław Tatarkiewicz, prof. Marian Plezia, prof. Irena Sławińska, ks. prof. Michał Heller, abp Józef Życiński i prof. Bogdan Chazan.

źródło: www.kul.pl

20161028_144306