Wigilia Miłosierdzia Caritas 2018 w hali Targów Lublin

W hali Targów Lublin, 24 grudnia 2018 r., po raz drugi odbyła się Wigilia Miłosierdzia Caritas. Wzięło w niej udział blisko 500 osób, potrzebujących, chorych, bezdomnych czy samotnych.

Wigilijne spotkanie rozpoczęła tradycyjnie modlitwa i słowo abp. Stanisława Budzika oraz błogosławieństwo wigilijnych potraw. Zgromadzeni wymienili świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Atmosferę świątecznego posiłku ubogacały, jak zawsze, wspólnie śpiewane kolędy. Na zakończenie spotkania potrzebujący otrzymali przygotowane dla nich przez Caritas (w ramach akcji „Paka Miłosierdzia”) paczki wypełnione artykułami spożywczymi. Wszystko dzięki pomocy Darczyńców i niezawodnych Wolontariuszy, którzy niezmiennie wspierają Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Każda wigilia jest wigilią miłosierdzia w tradycji polskiej, bo zawsze miała nas otwierać na drugiego człowieka. Na tego, który gdzieś pobłądził i szuka ciepłej strawy i dachu nad głową. Ten pusty talerz tutaj (w diecezji) w niesamowity sposób nam się rozrósł. To w Polsce zjawisko nowe, w Lublinie organizowane po raz drugi. 
Cieszymy się, że możemy ten krąg ludzi najbliższych poszerzyć. Im większa wspólnota tym większa wolność. Czasami, jak trzeba jakieś dobro podzielić, to każdy dostaje połowę lub cząstkę. Natomiast dobra duchowe rosną w miarę powiększania się liczby tych, którzy w nich uczestniczą. 
Dziękuję Caritas za organizację, firmie Selgros za ufundowanie w całości tej wigilii, ojcom kapucynom i wszystkim wolontariuszom za wspaniałe serce i dar pomocy.  
Ta wigilia to moment, żebyśmy sobie przypomnieli, że w święta Bożego Narodzenia jesteśmy jedną wielką rodziną. Dużo więcej nas łączy, niż dzieli. 
Niech te wszystkie podziały, spory, mury i parkany… Niech Chrystus, który jest naszym Pokojem, niech zburzy te wszystkie mury. Niech buduje mosty między nami. Niech ta wyciągnięta dłoń z białym chlebem będzie znakiem pojednania i wdzięczności, znakiem miłości. Niech te święta uczynią nas lepszymi, abyśmy zasmakowali jak dobrze być razem. 

abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski

Caritas Archidiecezji Lubelskiej, która jest głównym organizatorem wydarzenia, dziękuje wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom za pomoc w organizacji Wigilii Miłosierdzia Caritas.

W organizację tego wigilijnego spotkania włączyli się między innymi: Arcybiskup Stanisław Budzik, Targi Lublin, firma Selgros (główny sponsor), spółka Lubelskie Dworce S.A., Fundacja Dantis prowadząca Catering Anielskie Smaki (firma zapewniająca catering podczas Wigilii), Bractwo Pomocy św. Brata Alberta, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Lublinie oraz darczyńcy indywidualni i wolontariusze.

GOŚĆ LUBELSKI [To pomoc autentyczna, szanująca godność najbardziej]: Caritas archidiecezji lubelskiej zorganizowała po raz drugi Wigilię Miłosierdzia dla kilkuset ubogich, bezdomnych, samotnych i chorych osób w Wigilię Narodzenia Pańskiego… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email