Wielkanocne akcje Caritas Archidiecezji Lubelskiej 2021

Wielki Post jest czasem nawrócenia oraz pojednania z Bogiem i ludźmi. To zaproszenie do przemiany swojego serca i większej troski o drugiego człowieka. Również Caritas apeluje w tym szczególnym czasie o większą wrażliwość na potrzeby innych i włączenie się w organizowaną stale pomocy potrzebującym.

Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w wielkanocnych akcjach organizowanych na terenie archidiecezji. W tym roku w parafiach oraz centrali lubelskiej Caritas rozprowadzane są paschalne baranki z czekolady, małe świece paschalne, tytki (torby) charytatywne, a także przegotowywane jest tradycyjnie świąteczne śniadanie dla osób bezdomnych i potrzebujących wsparcia.

Dotychczas sztandarową wielkopostną akcją lubelskiej Caritas było rozprowadzanie „chlebków dobroci”, które poświęcone wraz z pokarmami w Wielką Sobotę były spożywane w rodzinach podczas wielkanocnego śniadania. Niestety, epidemia i obostrzenia sanitarne spowodowały istotne zmiany. W miejsce „chlebków dobroci” w tym roku przygotowane zostały „baranki wielkanocne” z białej czekolady.

ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej

W niedzielę, 14 marca 2021 r., w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie odbędzie się oficjalna inauguracja wielkopostnej kampanii Caritas Archidiecezji Lubelskiej, powiązanej m.in. z rozprowadzaniem wielkanocnych baranków.

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia 2021 r., w godzinach porannych w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej (Al. Unii Lubelskiej 15), w ramach śniadania wielkanocnego potrzebujący otrzymają świąteczne paczki z żywnością.

W ramach wielkopostnej akcji w parafiach i centrali Caritas w Lublinie można nabyć małe świece paschalne czyli niewielkie świece symbolizujące Zmartwychwstałego Jezusa. Można je wykorzystać podczas Liturgii Wigilii Paschalnej, a także zanieść na groby swoich bliskich jako znak wiary w życie wieczne. Zachęcamy również do pobierania tytek charytatywnych. Są to papierowe torby, które każdy może zabrać ze sobą, wypełnić artykułami spożywczymi i chemicznymi, a następnie podarować je osobom potrzebującym z danej parafii lub dostarczyć do siedziby Caritas.

ks. Paweł Tomaszewski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Więcej: www.lublin.caritas.pl
Informacje organizacyjne: https://lublin.caritas.pl/wielkanocna-pomoc/

Print Friendly, PDF & Email