Wielka Pokuta na Jasnej Górze 15.10.2016

Fundacja Solo Dios Basta zaprasza 15 października 2016 r. – w Dzień Dziecka Utraconego, w święto św. Teresy Wielkiej, w wigilię wyboru św. Jana Pawła II na papieża – do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze na wspólną modlitwę przebłagania za grzechy nasze i całego narodu.

Naród Polski jest podzielony, dużo jest złości i zawiści. Wielu żyje w lęku, niepewności, w nałogach. To są skutki grzechów. Dlatego też organizatorzy zapraszają na Jasną Górę do stóp Maryi, do duchowego serca Polski na Wielką Pokutę za grzechy popełnione w Polsce.

Pokuta to potężne narzędzie do walki ze złem. Pokuta jest kluczem do Bożego Miłosierdzia, które może odwrócić bieg historii każdego z nas i całego świata. Przez wspólną ?Wielką Pokutę? można zmienić bieg historii. Historii każdego z nas i całego świata. To jest czas potężnej walki cywilizacji życia z cywilizacją śmierci. To chwila wymagająca szybkiej i jasnej odpowiedzi każdego z nas.

Obchodzimy 1050 lecie Chrztu Polski. Trwa Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Rozpoczynamy przygotowania do stulecia objawień w Fatimie. Jest to czas, w którym Bóg szczególnie mocno wylewa swoje łaski na wszystkich, którzy tego pragną.

wielka_pokuta_2

Spotkanie rozpocznie się 15 października (sobota) o godzinie 11.00 pod murami Jasnej Góry na Błoniach, a poprowadzi je: ks. Dominik Chmielewski, konferencję i modlitwę: ojcowie Antonello Cadeddu i Henrique Porcu, misjonarze z Brazylii oraz ks. Piotr Glas. Mszy św. przewodniczył będzie abp Stanisław Gadecki – arcybiskup metropolta poznański,  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje są dostępne w katolickich mediach, na stronie www.wielkapokuta.pl oraz profilu na facebooku.

PROGRAM SPOTKANIA:

11.00 – przygotowanie do pokuty i modlitwa o Ducha Świętego – ojcowie Antonello i Henrique

13.30 – przerwa na obiad

15.00 – koronka oraz konferencja ks. Piotra Glasa.

16.30 – Msza Święta

18.00 – część pokutna ze świadectwami modlitwą i adoracją