W naszej pamięci na zawsze – koncert – kościół pobrygidkowski 25.11.2023

Kościół Rekroralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6), w ramach cyklu Wieczory muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim, zaprasza, w sobotę 25 listopada 2023 r. o godz. 18.45, na Koncert Zaduszkowy: W naszej pamięci na zawsze.

WYSTĄPIĄ:

Piotr Selim – fortepian, śpiew, kompozycje
Gabi Gunia – śpiew
Hanna Lewandowska – narracja, teksty
LADIES QUARTET: Ania Piątek – skrzypce I, Magda Piętka-Chmielewska – skrzypce II, Justyna Żukowska – altówka, Małgorzata Pietroń – wiolonczela

Koncert W naszej pamięci na zawsze został przygotowany z myślą o prezentacji twórców i wykonawców piosenek, które w swojej tematyce poruszają i przybliżają pojęcie patriotyzmu w rozumieniu bliskim współczesnemu człowiekowi. Opartego na takich wartościach jak solidarność i sprawiedliwość, miłość i dobro, szacunek dla drugiego człowieka, poszanowanie różnic, a przede wszystkim budowanie więzi w swoich środowiskach, w rodzinie, w swoich małych ojczyznach i swoim kraju.

W naszej pamięci na zawsze to autorski program artystów od wielu lat związanych z Lublinem oraz wielokrotnie nagradzanych za swoją działalność artystyczną – Hanny Lewandowskiej i Piotra Selima. W programie koncertu znajdą się więc kompozycje Piotra Selima napisane do słów Hanny Lewandowskiej. Piosenki, które pośrednio wpisują się w tematykę koncertu.

Ten koncert to jednak prezentacja utworów znanych i ulubionych przez miłośników piosenki literackiej. Ich autorami są: Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Agnieszka Osiecka, Bułat Okudżawa czy Bob Dylan. Będą to wielkie pieśni tychże Autorów. Utwory, które burzyły mury i ustroje. Takie, które na zawsze pozostaną w historycznej pamięci narodów zmagających się z jarzmem niewoli.

Program Koncertu Zaduszkowego
W naszej pamięci na zawsze”

1. Odpowiedź zna wiatr
A było jakby pod wiatr
2. Droga smoleńska
3. Pieśń gruzińska
4. Modlitwa o wschodzie słońca
Moja cenna samotność
5. Nie, niełatwo
6. Spojrzenia
7. Tylko tu tyle barw
8. Uważnie śnij
9. Nadzieja
Do Ciebie
10. Ty mi Panie daj
11. Warto wierzyć w nas
12. ABC
13. Odlatują ptaki ze swych gniazd
Idzie jesień (Nieproszona)
14. Ku słońcom
15. Przede wszystkim
16. Z jednego ziarna jest mój świat
K2
17. Wołanie o miłość

słowa: Hanna Lewandowska, muzyka: Piotr Selim
słowa: Bob Dylan (1), Bułat Okudżawa (2,3), Natan Tenenbaum (4), Agnieszka Osiecka (5)
muzyka: Bob Dylan (1), Bułat Okudżawa (2,3), Przemysław Gintrowski (4), Seweryn Krajewski (5)

WSTĘP WOLNY

więcej: https://pobrygidkowski.pl/

Print Friendly, PDF & Email